suplementy crossfit

Crossfit -świeża metoda na ćwiczenia fitness, a ponieważ zdobywa niemałą popularność powstały nawet .
Nie da się nie zauważyć, iż jednostki uprawiające ten typ sportu zdobywają niezłe efekty w krótkim czasie.

Ćwicz z rozwagą

Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić.
Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe życie.

Inną sprawą jest nieumiejętne posługiwanie się sprzętem na siłowni- może to doprowadzić nawet w skrajnych przypadkach do śmierci, co na szczęście zdarza się dość rzadko.

Kolejną sprawą jest źle dobrana suplementacja lub jej przedawkowanie.

Pamiętajmy więc, że najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek i umiar.

Wpływ ćwiczeń na stan zdrowia

suplementy crossfit Trening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie. Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób.

Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą.

Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.

Kulturystyka - definicja

Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu.
Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni. Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku.
Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka.
Dodane: 04-10-2016 11:10

Tagi: odżywki sport suplementy zdrowie crossfit ruch dieta

Widok do druku:

suplementy crossfit