usługi geodezyjne Środa Śląska

Zadania geodety na placu budowy

Podczas budowy domu konieczne jest dopełnienie wszelkich formalności, dzięki którym budynek stanie na działce legalnie.

Aby tak się stało, konieczne jest skorzystanie z usług geodety.

Specjalista musi pojawić się na placu budowy kilkukrotnie.

Przede wszystkim wyznacza granice działki oraz miejsca doprowadzenia przyłączy.

Warto też skorzystać z jego usług jeszcze przed sfinalizowaniem kupna ziemi, aby dowiedzieć się jak dokładnie przebiegają granice. Ważnym zadaniem dla geodety jest również sporządzenie mapy do celów projektowych oraz wyznaczenie na terenie działki miejsca, w którym dokładnie stanie nasz dom.
Pamiętajmy przy tym, aby skorzystać z pomocy specjalisty z odpowiednimi uprawnieniami.

Granice działki ? jak je wyznaczyć?

Podział trenu na działki należące do różnych właścicieli w wielu przypadkach nie budzi większych wątpliwości, zwłaszcza jeśli został on ustalony dawno temu i każdy go respektuje.
Zdarzają się jednak pewne niejasności, które trzeba wyjaśnić.
Takie przypadki często mają miejsce podczas planowania budowy domu ? wówczas wyznaczenie granic działki jest konieczne do sporządzenia map w celach projektowych, a ponadto sam właściciel zyskuje pewność gdzie dokładnie kończy się jego ziemia.

W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc geodety, który dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i odpowiedniemu sprzętowi będzie w stanie dokonać dokładnych pomiarów, a co za tym idzie - rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pamiętajmy jednak, że musi to być specjalista z odpowiednimi uprawnieniami.

Budowa domu ? jak się do niej przygotować?

usługi geodezyjne Środa Śląska Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie związane ze sporymi wydatkami, dlatego warto się do całego zadania odpowiednio przygotować. Oprócz zgromadzenia środków pieniężnych należy też z pewnością rozejrzeć się za materiałami łączącymi wysoką jakość z akceptowalną ceną, a przede wszystkim ? zadbać o formalności, wśród których wymienić można chociażby uzyskanie pozwolenia na budowę.
Do zdobycia tego dokumentu niezbędna będzie pomoc geodety, który ponadto przygotuje mapę do celów projektowych, wyznaczy granicę działki oraz sposób prowadzenia przyłączy, a wreszcie ? usytuowanie budynku na jej terenie.

Chociaż mogłoby się wydawać, że najbardziej istotne znaczenie ma sam projekt, bez dopełnienia formalności nie będziemy mogli zrealizować go zgodnie z prawem. .

Dodane: 13-11-2018 01:23

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Środa Śląska