Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Termodenizacja definicja:

biologiczne oczyszczalnie ścieków biologiczne oczyszczalnie ścieków
Termomodernizacja ? przedsięwzięcie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym obiekcie budowlanym. Termomodernizacja obejmuje zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę.

Zakres termomodernizacji, podobnie jak jej parametry techniczne i ekonomiczne, określane są poprzez przeprowadzenie audytu energetycznego.

Najczęściej przeprowadzane działania to: docieplanie ścian zewnętrznych i stropów wymiana okien wymiana lub modernizacja systemów grzewczych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Termomodernizacja

Woda - temat rzeka

Zdaję sobie sprawę, że wielu ma alergię na hasło "ekologia" lub "ekolodzy".
tylko wypadałoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który eksploatujemy.

Istnieje parę metod na oszczędzanie wody, które nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami.

Jednym z podstawowych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, ale wody płynie mniej.

Można również częściej brać prysznic, zamiast kąpieli.

Domy szkieletowe - definicja

Lekki szkielet drewniany ? popularna w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich technologia budowy małych i średnich budynków (domy jednorodzinne, domy szeregowe).
Podstawowym materiałem konstrukcyjnym są deski, zwykle o grubości 38 mm (nominalna grubość 1,5 cala) i o szerokości zależnej od potrzeb wytrzymałościowych.
Ściany zwykle są z desek o szerokości 89 mm (ściany zewnętrzne, ze względu na izolację cieplną - z desek o szerokości 140 mm), w rozstawie osiowym wynoszącym 40 lub 60 cm.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany
.