wkładki ortopedyczne warszawa

Fachowa rehabilitacja naszego dziecka

Nasze dziecko to skarb, o który trzeba dbać.
Z tego powodu, jeżeli zauważymy, iż jego postawa ciała jest w jakiś sposób niepokojąca, to zwróćmy się po pomoc do lekarza.

Badania i obserwacja pokażą, czy nasze dziecko będzie potrzebowało specjalistycznej rehabilitacji, która w wielu przypadkach jest zlecana.

Jeśli tak właśnie będzie, to przede wszystkim poszukajmy dobrego ośrodka, gdzie rehabilitacja przeprowadzana jest w profesjonalny sposób, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, podejście do pacjentów i doświadczenie.

Wspaniale będzie, jeżeli to ktoś z rodziny lub znajomy doradzi miejsce, do którego udamy się z dzieckiem.

Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że trafiło ono w dobre ręce.
A to przecież najważniejsze!

Z zabiegów podologicznych

Podologia, podiatria ? dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego.
Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne).

Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców.

W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą.

Brak regulacji prawnych dotyczących zakresu działania i kompetencji, które w różnych krajach różnie wyglądają. Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podologia

Nie zwlekaj z rehabilitacją dziecka

wkładki ortopedyczne warszawa Jeżeli nasze dziecko potrzebuje profesjonalnego wsparcia ze strony fizjoterapeuty, to nie czekajmy i już dziś zróbmy wszystko, by o jego zdrowie zadbali najlepsi w swoim fachu profesjonaliści. Pamiętajmy o tym, że rehabilitacja dzieci, czym wcześniej jest prowadzona, tym lepsze przynosi efekty. Nie warto jest zatem zwlekać z jej rozpoczęciem.

Przede wszystkim należy zaś pamiętać o tym, że specjalista, do którego się udamy, powinien mieć szerokie doświadczenie w pracy z osobami niepełnoletnimi.

Każdy wie, że ciało dziecięce wymaga nieco innego traktowania niż dorosłe, dlatego też dobrze zrobimy, jeśli przed wizytą u fizjoterapeuty dowiemy się, z jaką grupą wiekową pracuje na co dzień.

Warto jest też przeczytać w Internecie choć kilka opinii na temat danego fachowca.

.