Dentysta to lekarz, który posiada niezbędną wiedzę z zakresu stomatologii.
Obecna stomatologia potrafi uratować zęby, które jeszcze kilka lat temu były tylko usuwane.
To jednak wymaga wtedy czasu, wiedzy i wytrwałości dentysty.Jednak, gdy już dojdzie do utraty zęba można wstawić różnymi technikami nowy ząb.
Gabinet dentystyczny powinien być przede wszystkim czysty, wszystkie narzędzia używane podczas zabiegów każdorazowo odkażone.
To bardzo ważne, by pacjent nie zaraził się jakąś chorobą. Warto dbać o swoje zęby, ponieważ jak wiadomo raz utracony ząb nigdy nie odrośnie.Próchnica, a może konieczność wykonania protezy zębowej? W takich przypadkach trzeba odwiedzić gabinet dentystyczny.Czy lepiej wybrać się do dentysty na NFZ, a może prywatnie? Narodowy Fundusz Zdrowia pozwala osobom ubezpieczonym na korzystanie z leczenia stomatologicznego we współpracujących z NFZ gabinetach.
Dentysta wykonuje wtedy procedury nieodpłatnie. Niestety, głównym minusem jest mocno zawężony koszyk świadczeń i niższa jakość stosowanych materiałów. Przykładowo, na NFZ nie można wyleczyć kanałowo tylnych zębów przedtrzonowych i trzonowych.Stosowane przez niego nowoczesne narzędzia i materiały także zapewniają lepsze efekty leczenia.
Dodatkowym plusem jest brak długich kolejek do skorzystania z usług. Głównym minusem prywatnego leczenia stomatologicznego są koszty. W gabinecie trzeba będzie zostawić od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych zależnie od procedury.Na co warto zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny? Każdy dentysta specjalizuje się przecież w nieco innych dziedzinach. Podczas wyboru najlepszej lecznicy dla zębów w twojej okolicy możemy się zagubić ze względu na te aspekty.Marketing szeptany wciąż cieszy się sporą popularnością.
Stomatolog najczęściej wskazywany przez bliskie ci osoby najprawdopodobniej okaże się być dobrym specjalistą.Co za tym idzie, by móc odpowiednio pomagać swoim pacjentom, potrzebny mu jest odpowiedni sprzęt.
Oto kilka przedmiotów, jakie w swoim gabinecie ma stomatolog. Podstawowymi narzędziami wykorzystywanymi w gabinetach dentystycznych są pęseta (którą lekarz przenosi waciki oraz chwyta niektóre inne instrumenty) zgłębnik (za pomocą którego stomatolog wykrywa ubytki w zębach, a także bada jego twardość) oraz lusterko dentystyczne, służące do obserwacji niewidocznych inaczej części jamy ustnej. Dentysta często sięga jednak po bardziej zaawansowane narzędzia.
Gabinet dentystyczny musi być zaopatrzony m.in w napychacze stomatologiczne, służące do wypełniania ubytków w zębach, oraz wiertła do opracowywanie zębów. W gabinecie znajduje się także wiele akcesoriów służących chirurgii stomatologicznej, np.
dźwignie do ekstrakcji zęba oraz różnej długości igły. Dodatkowo znajdziemy tam też choćby dłutka implantologiczne czy osteotomy.Wizyta w prywatnym gabinecie stomatologicznym może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Ile trzeba zapłacić za poszczególne procedury? Polacy najczęściej wybierają prywatny gabinet dentystyczny.To właśnie tam można skorzystać z szerokiej gamy nowoczesnych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów skoncentrowanych na zdrowiu, a także na estetyce zębów.
Każdy prywatny stomatolog posiada własny cennik usług, który zależny jest od szeregu czynników – prestiżu i lokalizacji gabinetu, stosowanych materiałów i narzędzi, indywidualnej polityki cenowej.
Przykładowe ceny procedur:
- plombowanie zęba – 150-300 złotych
- leczenie kanałowe – 300-1000 złotych
- wybielanie zębów – 600-1000 złotych
- wykonanie protezy – 500-3000 złotych
- wszczepienie implantu stomatologicznego – 3500-5000 złotych
- higienizacja (skaling, piaskowanie) – 150-250 złotych
Aby sprawdzić, ile dentysta może zażyczyć sobie za powyższe procedury, warto także odwiedzić jego stronę internetową, na której często znaleźć można dokładne cenniki.szybalski-stomatologia.pl .