oleje penetrujące

Do czego służy olej penetrujący?

oleje penetrujące Czym jest ten tajemniczy olej penetrujący i na czym polega owo penetrowanie? Każdy kto miał okazję popracować pod podwoziem samochodu wie jakim problemem jest odkręcenie zardzewiałych śrub (nakrętek lub samych śrub).
Trudność w odkręceniu takiej śruby spowodowana jest wypełnieniem gwintu poprzez korozję - to łączy materiał nakrętki oraz śruby.

W tym momencie właśnie do gry wchodzą oleje penetrujące - problematyczną śrubę należy spryskać takim olejem i pozostawić na kilkanaście minut.

W tym czasie olej będzie wnikał w przestrzenie skorodowanego gwintu.

Dzięki właściwościom smarnym ułatwia to odkręcenie takiej śruby.

Smary

Każda maszyna wymaga smarowania. Wszędzie tam gdzie jeden ruchomy element porusza się w kontakcie z powierzchnią innego ruchomego elementu niezbędne jest zastosowanie smarów. Smarowanie elementów, zwłaszcza pracujących pod dużym obciążeniem jest dla nich niezwykle istotne.

Smary i oleje mają za zadanie zmniejszenie sił tarcia - dzięki temu maszyna działa znacznie płynniej i nie zużywa się. Ważną rzeczą jest stosowanie prawidłowych preparatów smarujących do odpowiednich warunków.

Przykładowo - nie da się zastosować gęstego smaru w silniku spalinowym - konieczny jest olej a i to o odpowiednio dobranej gęstości do rodzaju silnika i stopnia jego zużycia. To właśnie gęstość oleju ma zasadniczy wpływ ma jego zdolności smarowania silnika - odpowiedni olej zapewnia równe smarowanie wszystkich elementów oraz poprawia szczelność komory spalania.

Olej zużyty lub o nieprawidłowych parametrach będzie skutkował gorszą pracą silnika, spadkiem mocy i podwyższeniem głośności pracy.

Montaż części zamiennych o złej jakości

Awarie samochodowe zdarzają się stosunkowo często i potrafią skutecznie utrudnić życie kierowcom. Bardzo często ich przyczyną jest zły stan techniczny pojazdu, z którego wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy, ponieważ wydaje im się, że starszy pojazd musi wydawać z siebie głośniejsze dźwięki w czasie jazdy oraz sprawiać co jakiś czas trudności przy jego zapalaniu.
Warto również pamiętać, że montaż tanich części zamiennych o złej jakości nie jest dobrym sposobem na wprowadzanie oszczędności w korzystaniu z samochodu, ponieważ może doprowadzić do wystąpienia awarii samochodu po upłynie jakiegoś czasu od ich założenia.
Podobnie jest z używaniem oleju silnikowego o złej jakości, który może obniżać żywotność silnika.
.
Dodane: 12-11-2016 04:57

Tagi: ambersil oleje

Widok do druku:

oleje penetrujące